Нови мерки, свързани с Корона вируса за влизане в Германия

02.08.2021
От 1 август 2021 г. Германия вече ще прави разграничение между „зони с висок риск“ и „зони с вирусни вариации“.
За „зони с висок риск“ ще се считат региони и държави, в които 7-дневната честота на ново-заразени лица на 100 000 души е „значително по-голяма от 100“, като ще се вземат предвид и други фактори - например ниският брой правени тестове и големият брой хоспитализации.
Новите правила за влизане в Германия ще бъдат в сила до 30.09.2021 г.

От 01.08.2021 г. общовалидно за ВСИЧКИ ПРИСТИГАЩИ в Германия е, че лицата, навършили 12 години, трябва да носят със себе си отрицателен тест за корона-вирус, свидетелство за оздравяване или свидетелство за извършена пълна ваксинация.

При представяне на PCR тест, пробата трябва да е взета не по-късно от 72 часа преди пристигането, а при антигенния тест - не по-късно от 48 часа преди пристигането в Германия. При пристигане от зона с вирусна вариация антигенният тест трябва да е направен най-много 24 часа преди пристигането в Германия. Тестове за антитела НЕ СЕ признават.

Почивки